Влезте с акаунт от вашата социална мрежа

За да виждате всички раздели във форума Ви е нужна РЕГИСТРАЦИЯ ! Можете да влезете използвайки вашата регистрация във Facebook или Google. Приятно прекарване във форума. x

Здравейте, имаме вече Viber група на форума. Който иска може да заповяда в нея от този линк: https://tinyurl.com/rdfbgviber x


Предлагат и в България хора с частни коли да снимат нарушители на пътя
#1

Цялата новина можете да прочетете тук:

https://daleksandrov.eu/2022/09/28/predl...-na-patya/

Какво е вашето мнение по въпроса? Одобрявате ли тази идея?

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори
#2

Здравейте,
Това е интересна идея, но малко бих я променил. Според мен ще е добре единствено да се снимат нарушителите с видеорегистратори в цивилни коли. Тези записи трябва да се признават от съда, за да се налагат санкции при големи нарушения - примерно създаване на предпоставки за ПТП, навлизане в насрещното, неправилно и опасно изпреварване и т.н.
Но да се позволи използването на радари за измерване на скорост от фирми или цивилни, си е малко нелогично. Ще се започне още по голямо криене в храсти, ще се създават капани и хранилки, и то повече от полицайте. Дефакто ще се прави абсолютно всичко, само и само да се заработи големия бонус.

... Има ли смисъл, като няма значение ...
[Изображение: whistler-1-bar.png]
Отговори
#3

Принципно донякъде одобрявам идеята за частни коли, но само донякъде. Ще започне едно криене по храстите къде ли не само и само даденият "частен катаджия" да изкара възможно повече пари и да снима повече нарушители. Тази идея трябва да се преработи във вид в който би работила адекватно в нашите условия, а не просто да им монтират на желаещите по една система и да ги пуснат на пътя.

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори
#4

Резултат според мен ще е още повече несъбрани глоби. Мисля, че трябва да се преработят глобите. Да са както в някои страни са свързани с процент от заплатата, но в България понеже повечето се осигуряват на минимална заплата или са безработни, може да се свържат като процент от стойността на автомобила. Както застрахивателите си ползват каталози за оценка, спрямо тази оценка да се определят и глобите. Този последния на Околовръстното нямаше да дължи 1900 лв (които сигурно са му джобни за деня) за 35 фиша, а няколко хиляди, които шяха да му висят и които и държавата ще има повече ищах да си ги търси и някак си по може да има оправдание да иска да му вземе колата, както им се иска. Защото не едно и също един собственик на скъпа, мощна кола да си кара със 100 км над ограничението редовно и да дължи дневните си пари и един човечец с по евтина кола минал 40-50 км някъде заблеял се да му вземат половината месечна заплата. Не ме разбирайте погрешно не съм светец, но се старая да спазвам ограниченията, което не се получава винаги и после не ми е приятно. Всеки трябва да си плаща за тарикатлъците, но трябва да имат различна тежест наказанията по някакъв друг признак освен скорост.

[Изображение: uniden-r3-bar.png][Изображение: cobra-bar.png][Изображение: whistler-2-bar.png] 

Отговори
#5

Според мен преди навлизането на снимките, когато те спираха на място и ти пишеха акта вършеше повече работа. Наистина, корупцията беше голяма и аз съм давал 20лв да не ми пишат, но ако се измисли начин да не може да се дава рушвет, то нещата ще се подобрят. В момента сниманите вървят на конвейер и бройката е наистина голяма, но въпроса е, че събираемостта е минимална. По-добре да изловиш някой бързак, да му праснеш акта, да му вземеш синия талон и иска не иска след 1 месец ще си плати акта ако иска да има син талон. Разбира се, винаги може да се измисли заместител на синия талон и да се улесни взимането му ако са ти го взели, а не както до сега да се редиш 1-2 часа за да си го вземеш. Варианти много, но щом още в Америка си действат на принципа засичане, спиране и пишене на акт, значи все още е рентабителен и добър. Тук с тези снимки определено не става номера.

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: / Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)