Влезте с акаунт от вашата социална мрежа

За да виждате всички раздели във форума Ви е нужна РЕГИСТРАЦИЯ ! Можете да влезете използвайки вашата регистрация във Facebook или Google. Приятно прекарване във форума. x

Здравейте, имаме вече Viber група на форума. Който иска може да заповяда в нея от този линк: https://tinyurl.com/rdfbgviber x


Valentine 1 Gen 1 Ревю
#1

Пълното ревю вижте тук:

https://daleksandrov.eu/2022/06/30/radar...hatleniya/

Видео Ревю:


[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори
#2

Ревюто е обновено след пробата с блутут модула V1Connection. 
Най-отдолу след Видео Ревюто е допълнението  Exclamation

Копирам и тук текста:

Обновяване 25.09.2022:

Собственика на този детектор си е закупил V1Connection Bluetooth модул и ми го прати отново да го пробвам вързан към приложението V1Connection и JBV1.

Започваме с V1Connection:

Доста семпло приложение което единствено показва точната честота на засичания сигнал, възможност за заглушаване на звука под определени километри и общо взето е това. Става за използване, но пак казвам доста е семпло и с малко настройки.

Преминаваме към JBV1:

Едно важно уточнени за JBV1 – Когато използвате приложението, намаляте звука на детектора, а използвате смартфона си за аудио и визуални известия. Понеже ако оставите звука на детектора усилен, детектора ще си бипка обичайно, въпреки, че в самото приложение сте задали примерно да мълчи.

Това е приложение с десетки опции за настройки според вашите изсиквания. Можете да заключвате даден сигнал и при следващо преминаване детектора ще бъде тих. Можете да избирате от различни звуци вместо стандарните на Valentine 1. Най-важното което е, можете да правите са тъй наречените box-ове в които да добавяте честоти които детектора да филтрира или да известява.

Има и доста опции които са неприложими за нашите условия, понеже все пак приложението е разработено за USA предимно, но доста от тях вършат работа и тук. Можете да итегрирате докладите от Waze да се показват в приложението, но настройката е сложничка и поне на мен не ми допадна.

Най-важното което исках да пробвам е мога ли да направя детектора да засича примерно само Кордон триногата и да филтрира всичко останало. По този начин детектора би станал доста приятен в града на К банда.

Нагласих в бокса да филтрира всичко от К банда с изключение на +- 10MHz от честотата на Кордона която е 24.157 в повечето случаи. Включих К филтъра за фалшивите сигнали и о чудо детектора стана супер тих. Покарах така известно време докато срещна истински Кордон и наистина ми харесваше.

След това намерих истински Кордон и резултата е следния:


Пълно филтриране на Кордона благодарение на вградения K Filter в детектора.

Казах си ще пробвам с изключен К филтър как е, но там вече и бокса с точната честота не помага при филтрирането на фалшивите сигнали. Стотици фалшиви сигнали нон-стоп.

Ето как засече Кордона с изключен К филтър:


В заключение мога да кажа, че ако не държите на Кордона, блутут модула наистина е доста полезен и може да направи с детектора чудеса. Вътре има какви ли не опции в приложението и можете да си направите детектора по ваш вкус, но най-големият за мен недостатък е, че трябва всеки път да свързвате детектора с телефона.

Като се замисля от друга страна примерно ако сте в страна в която използването на детектори е забранено можете да поставите детектора някъде в двигателния обсег и вътре единствено да боравите с телефона. Шанса да се усъмни някой, че имате детектор в колата е практически нулев.

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори
#3

Здравейте. Понеже не намирам по подходящо място за въпроса си го задавам тук. Намирам в продавалника валантайн 1 генерация 3.8952 втора употреба. Въпрос ми е ако го купя и не работи адекватно или изобщо, има ли сервиз в България за тези детектори?
Отговори
#4

Мисля, че няма кой да го оправи ако не работи. Но все пак зависи и от майстора колко е добър.

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: / Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)