Влезте с акаунт от вашата социална мрежа

За да виждате всички раздели във форума Ви е нужна РЕГИСТРАЦИЯ ! Можете да влезете използвайки вашата регистрация във Facebook или Google. Приятно прекарване във форума. x

Здравейте, имаме вече Viber група на форума. Който иска може да заповяда в нея от този линк: https://tinyurl.com/rdfbgviber x

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нова вписана камера Vidar Speed
#1

Имаме нова вписана камера в БИМ. Модела е Vidar Speed. Вижте повече тук:

https://daleksandrov.eu/2023/06/12/vsich...dar-speed/

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори
#2

Здравейте, мисля, че такива са тези 95 камери от ОП и ще ги слагат на някои рамки с камери на БГТол. Вчера 17.08.23г. минавайки по Северната тангента и по Околовръстното, на рамките с камерите на АПИ, Whistlera се задейства на лазер. Тази на рамката на тангентата показа около 2550MHz, а тази на Околовръстното преди Ломско шосе-около 1450MHz. Преди това камерите за броенето сигнализираха около 900MHz и съм изключил лентата под 1000 и нямаше предупреждения.

[Изображение: uniden-r3-bar.png][Изображение: cobra-bar.png][Изображение: whistler-2-bar.png] 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mariiin за това мнение:
  • DAleksandrov
Отговори
#3

Тези по-скоро ще са от другата поръчка за 25 стационарни камери. Трябва да погледна има ли вече сключен договор по другата ОП.

Едит: по тази https://app.eop.bg/today/212103

За сега все още няма публикуван договор.

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори
#4

(18-08-2023, 12:14 PM)mariiin написа:  Здравейте, мисля, че такива са тези 95 камери от ОП и ще ги слагат на някои рамки с камери на БГТол. Вчера 17.08.23г. минавайки по Северната тангента и по Околовръстното, на рамките с камерите на АПИ, Whistlera се задейства на лазер. Тази на рамката на тангентата показа около 2550MHz, а тази на Околовръстното преди Ломско шосе-около 1450MHz. Преди това камерите за броенето сигнализираха около 900MHz и съм изключил лентата под 1000 и нямаше предупреждения.

"рамките с камерите" имат навика да задействат лазерната детекция. Подсветките предполагам.
И най-вероятно имаш предвид Хераца или пулса за секунда, а не MHz.
Отговори
#5

Знам, че от подсветките се задействат, но те са на около 900Hz или малко отгоре, а тези бяха около 1450 и 2550. Другия път като минавам ще се заглеждам, че може и просто да са подменили някоя камера на АПИ.

[Изображение: uniden-r3-bar.png][Изображение: cobra-bar.png][Изображение: whistler-2-bar.png] 

Отговори
#6

(19-08-2023, 07:37 AM)mariiin написа:  Знам, че от подсветките се задействат, но те са на около 900Hz или малко отгоре, а тези бяха около 1450 и 2550. Другия път като минавам ще се заглеждам, че може и просто да са подменили някоя камера на АПИ.

в редки случай са ми задействали Титана около 4000.
Тези под 1000 и при мен са изключени.
Та там е малко на късмет от модела, минаването и кой сегмент е активен.
Отговори
#7

(19-08-2023, 01:16 PM)oxygen написа:  в редки случай са ми задействали Титана около 4000.
Тези под 1000 и при мен са изключени.
Та там е малко на късмет от модела, минаването и кой сегмент е активен.
Извинявам се ама това с минаването и сегмента не го разбрах.

[Изображение: uniden-r3-bar.png][Изображение: cobra-bar.png][Изображение: whistler-2-bar.png] 

Отговори
#8

(19-08-2023, 05:22 PM)mariiin написа:  
(19-08-2023, 01:16 PM)oxygen написа:  в редки случай са ми задействали Титана около 4000.
Тези под 1000 и при мен са изключени.
Та там е малко на късмет от модела, минаването и кой сегмент е активен.
Извинявам се ама това с минаването и сегмента не го разбрах.

Уислърите засичат посветките на камерите като лазер.
В менюто на някой детектори може да включваш и изключваш дадени сегменти пулсове за секунда. Примерно до 900, от 1000 до 2000, от 2000 до 3000 и тнт.
Ако всичко е включено обикновенно пищи на под 1000(може и под 100)
Ако е спрян сегмента под 1000 импулса за секунда сработванията драстично намаляват.
Но има случай когато минавам с колата под такава "рамка" когато при изключено засичане под 1000 детектора ги засича и дава примерно около 3000 или 4000 импулса за секунда. Не е всеки път като мина, но се случва отвреме навреме.
Отговори
#9

Мислех, че от първото написано се подразбира. Изключен е първият сегмент до 900, всички останали са включени. А и до сега не го е правил никога. Днес ходих до Петрич и обратно до София и никъде не реагира на рамките или другите камери на АПИ. Тия дни ще се завъртя пак от там и ще видя какво ще стане.

[Изображение: uniden-r3-bar.png][Изображение: cobra-bar.png][Изображение: whistler-2-bar.png] 

Отговори
#10

Надали са Vidar Speed, защото по информация от БИМ работят на К банд. Евентуално ако имат подсветка може да реагират на лазер.

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: / Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)