Влезте с акаунт от вашата социална мрежа

За да виждате всички раздели във форума Ви е нужна РЕГИСТРАЦИЯ ! Можете да влезете използвайки вашата регистрация във Facebook или Google. Приятно прекарване във форума. x

Здравейте, имаме вече Viber група на форума. Който иска може да заповяда в нея от този линк: https://tinyurl.com/rdfbgviber x


Radenso DS1 първи впечатления
#1

Здравейте,
малко наблюдения от първа ръка върху Radenso DS1.
На пръв поглед доста добър детектор с доста възможности.
Работи на Х, К, Ка, лазер.
Има вграден GPS приемник и Bluetooth.
Захранва се с USB-C 5V консумира около 700 милиампера.
Има стойка с една голяма вендуза (вендузата е от вид лепкав материал който обаче се отлепя без остатъци). На детектора стойката се закача с винт като за тринога на фотоапарат. Между вендузата и частта която се захваща за детектора има система за разделяне с магнит. Сваля се лесно, като част от стойката остава на стъклото, а другата част върху детектора (мисля, че е за избягване на патент).
Идва със захранване за запалка на кола от което излиза кабел (навит на спирала) за детектора и има допълнителен ЮСБ порт + MUTE бутон.
Може да се захрани и от друг източник който може да даде достатъчно ток с кабел който може да го пренесе.
Екранът е цветен и има автоматична промяна на осветеността в зависимост от обкръжаващата светлина.
MUTE бутонa е отпред на детектора в ляво от екрана. Достатъчно голям и заради стабилната стойка която не се клати е лесен и безпроблемен за натискане.
Отгоре има бутони за Меню, включване/изключване, плюс и минус.
Менюто е удобно след първоначалното свикване.
Има режим авто и ръчен (като цяло ще става дума за ръчният)
Има функция за спиране на звука под определена скорост, за запомняне на „фалшиви“ сигнали на определено място, за автоматично запомняне на фалшиви сигнали !!! не го пускайте защото може да филтрира истински радар !!!.
Може да се задава чувствителност за всеки обхват от 50% до 100%, да се включват филтри за К и Ка, Да се включва MRCD и Gatso.
За Х обхвата НЯМА филтър.
Има настройка на цветове и звук за всеки вид радар/обхват, да показва честотата, часова зона и др. които могат да се прочетат в упътването.
Има за К и Ка дали да са стандартните честоти, разширени, тесни.
Има K-notch което няколко честоти (за този фърмуеър 4) може да ги блокира, да не бипка или да не бипка ако са слаби. Идеята е да се отсеят радарите от колите. За момента заглушаване на слабите върши чудесна работа.
При ръчно добавяне на дадена точка с „фалшиви“ сигнали се филтрира честотата на дадения диапазон +/- 10 Мхз.
На екрана се вижда ако има повече от един сигнал на дадена честота или на друг обхват.
Има приложение Radenso Nexus за телефон от което могат да се променят повечето настройки и да се виждат ВСИЧКИ честоти които е засякъл в даденият момент. Не е налично за България, но може да се намери .апк и да се инсталира и работи.


Конкретното описание е писано на база firmware 1.09 ! Всеки нов софтуер сигурно ще променя менютата и поведението на детектора!


Лиричната част мисля да я приключа и да стигна до съществената.
С тестера за ARH CAM S1 на Митко детектора реагира (не успях да намеря лазерна тринога)
На старите радари на Х също реагира без проблем.
Детектора е с МНОГО чувствителен приемник.
Стационарните камери (на цариградско при орлов мост), тези с трите правоъгълни отвора както и Мултарадар с двата кръгли се хващат наистина отдалече. Аз такъв детектор досега не бях пробвал. На тази с кръглите реагира на МРЦД. Там просто е чудесен.
Кордона..............
десетки пъти въртене около него спиране преди него, пробване на какво ли не.
К ПОП е добре да е включено.
В началото с изключени филтри и намалена чувствителност на 50% го хващаше на 24,157GHz. Включването на филтрите водеше до различни резултати. От нормално засичане, частично засичане до пълно филтриране. След което карах с изключени филтри на К.
В един момент при поредните опити с изключени филтри започна да се държи все едно са включени. На моменти го хващаше на моменти го филтрираше. Пробвах ресет, качване наново на софтуер. Подозирам, че може да е софтуерна грешка която да оправят в бъдеще, но в крайна сметка го върнах и няма да разбера.


Ако се кара в София трябва да се включи примерно под 50км/ч да не пищи.
За съжаление поради наистина голямата чувствителност идват и проблемите с всички излъчватели на Х и К. За Х както казах няма филтър. И на Х и К бях свалил до 50% чувствителността, но пак ми идва много.


В момента в който се излезе от града детектора си мълчи и пищи когато трябва като цяло (включително на вратите на бензиностанциите).


Раденсо като цяло отговарят като на въпроси по меила. Но го има момента, че детектора засега се води за САЩ, Канада, Австралия и Нова Зеландия.
База за камери няма за тук. Софтуера се ъпдейтва лесно през компютър, може и през телефон принципно.


Като цяло – чудесен детектор, висока чувствителност (проблем в града), невероятно засичане на стационарни камери. Въпросът е с Кордона. Дали има някакъв текущ бъг или аз съм издърпал късата клечка.

Допълнение.
Скалата за нивото на сигнала *се* пълни бързо. Не е да започне полека и постепенно да се качва и да стигне до макс чак пред източника. По скоро стига до високо ниво още в началото.


За момента това се сещам. Ако има нещо ще допълня.
Отговори
#2

Супер описано е всичко. Браво. Общо взето 2 генерална проблема има с детектора. В града не може да се кара от фалшивите на Х и К и проблема с Кордона. За жалост типичен пример за това как USA детекторите не всички вършат работа при нас независимо от цената.  Dodgy

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори
#3

Пуснали са фърмуеър Firmware: v1.15 released 10/04/2022
Отговори
#4

(10-10-2022, 11:34 AM)oxygen написа:  Пуснали са фърмуеър Firmware: v1.15 released 10/04/2022

Вижам, че си редактирал основното си мнение. Не знам как е било първоначално, но да заключа, че е редактирано след, като си тествал с новата и последна версия?
Отговори
#5

(16-02-2023, 11:25 AM)BLShark написа:  
(10-10-2022, 11:34 AM)oxygen написа:  Пуснали са фърмуеър Firmware: v1.15 released 10/04/2022

Вижам, че си редактирал основното си мнение. Не знам как е било първоначално, но да заключа, че е редактирано след, като си тествал с новата и последна версия?

Пробите ми са с 1.09 както пише в първото мнение.
Вече няма как да тествам защото тогава го върнах на Амазон.
Съобщението за новия фърмуеър е с информативна цел за другите от форума.
НЕ съм пробвал нищо след 1.09
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: / Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)