Влезте с акаунт от вашата социална мрежа

За да виждате всички раздели във форума Ви е нужна РЕГИСТРАЦИЯ ! Можете да влезете използвайки вашата регистрация във Facebook или Google. Приятно прекарване във форума. x

Здравейте, имаме вече Viber група на форума. Който иска може да заповяда в нея от този линк: https://tinyurl.com/rdfbgviber x

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Cobra RAD 480i
#1

Здравейте на всички във форума... Наскоро купих  новата cobra rad 480i и реших да споделя с всички първи впечатления от употребата. За първи път ползвам такова устройство, но късмета на честитката Big Grin {400лв.}-лазерна изненада от ARH-CAM-S1 май беше, може и да греша хлопна в мойта поща, та реших следващата инвестиция да е за детектор. Не е използван много но от представянето на rad 450 от DAleksandrov са почти идентични дори едни и същи. За дистанцията за която го хвалят и за която се навих да го взема не е изпробвана защото градчето е малко и кукито се е покрило от доста време, но по нататък ще споделя.. За филтъра незнам дали е добър по принцип е мълчалив в града и на новите коли, но на автоматичните врати си свири доволно.маркирвам с бутона MARK но пак си им свири или аз него правя правилно или неработи. Който знае да споделя. И благодарности на DAleksandrov за положения труд..
Честоти които е засичал:
Х band 10.60 - Trafic camera  засича е от около 200 метра зависимост от посоката от която идваш може и от 50 метра
К band на вратите е голямо разнообразие но най лошия сигнал беше 24.150 на който съвпада CORDON M Май беше. Но в нашия град го няма още  Big Grin
Засече и нещо на KA band 33.58 точноста тук не е сигурна но нали бил неизползваем все още от кукито - (поне така бях запомнил от някъде)   и него запомних точно.
Засега това от мен и безпроблемно шофиране на всички..
Отговори
#2

Здравей, разделих мнението ти в Нова тема, за да се вижда повече пък и не беше в правилната тема.
Първо, честито за покупката и много безаварийни километри.
Искам да те попитам, понеже беше писал, че са те снимали с ARH CAM-S1, нали знаеш, че Кобрата НЕ засича лазерния сигнал на тази тринога ?
Астрите както знаеш са на Х банд, в диапазона около 10.52-10.53 на дисплея.
Относно MARK бутона, това действа само когато детектора е свързан чрез Bluetooth с приложението на телефона iRadar.
Не съм сигурен, че Кобрата поддържа маркирането на фалшиви точки дори със свързан iRadar, но трябва да го пробваш да видиш какво точно маркира и как.
Ако има нещо питай ще помагаме.

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори
#3

Колега можеш ли да проведеш един експеримент.
Отиваш пред някоя автоматична врата която пищи на К
Изключваш детектора.
Включваш го.
След като зареди софтуера дали веднага моментално се разпищява на К или има 2-3 секунди забавяне и после се разпищява.
Ако можеш направи едно видео от как изключваш, включваш и почва да пищи.

Идеята ми е да разберем дали има времеви филтър както 380
Отговори
#4

Oxygen след зареждане на софтуера има едно изчакване от няколко секунди след това почва да пищи силно за малко и намаля звука автоматично

За 380 американците са по доволни от филтъра от прочетени ревюта и реални проби на пътя

За 380 американците са по доволни от филтъра от прочетени ревюта и реални проби на пътя

Благодарности на DAleksandrov за поправката на темата, грешка от моя страна от бързина и невнимание

За триногата решението е доста скъпо все още., но евентуално ако има резултат ще пиша, само да се разшават кукито че ги няма от доста време..
Отговори
#5

Георги, oxgygen иска да види дали има забавяне както при неговият 380. С него пробвахме при натиснат спусък на радара колко време отнема за да започне детектора да изветява.
При модела 450 е около 1 секунда забавянето, ни при модела 380 е около 3 секунди което вече си е доста време.
Идеята му е да видиш дали и при твоя модел е така, понеже 480 е като 380, но с дисплей, блутут и тн.
Най-лесната проба ще ти е срещу автоматична врата.
Спираш детектора от тока и го държиш ниско долу в краката. Пускаш го и изчакваш да зареди докато ти е в краката. След като е заредил го вдигаш бързо нагоре с ръка срещу вратата и отброяваш времето за реакция.  Smile

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори
#6

Реално за сега приложението iRadar е безполезно но ще пробвам заради MARK бутона..

Пробвано е, и при мен има закъснение от около 3 сек. Ще пиша пак за точните сек.

Разбрах и това ще пробвам
Отговори
#7

както и подозирах явно на новите са им набили 2-3 секунди таймаут (и на 380 и на 480)
и така се води "следващо поколение филтър" :-)
Отговори
#8

Това си е доста голям минус за нашите условия. Както стрелят с Астрите, а Кордона не се слави с много голямо разстояние на засичане си е даже опасно с тези детектори :X

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори
#9

Може би са по-чувствителни което донякъде компенсира.
Застрелване от упор - не.
Интересно е дали само на К го има или и на Х
Отговори
#10

Здравейте отново, днес cobrata засече VG2 сигнал на същото място където ме засече ARH CAM-S1 а нямаше патрулка наблизо....

Явно са настроени да засичат само за превишаване на скороста, а там е 70км,аз минах с 80 или 90..и след засичането веднага намалих. Дано съм отървал..
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: / Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)