Влезте с акаунт от вашата социална мрежа

За да виждате всички раздели във форума Ви е нужна РЕГИСТРАЦИЯ ! Можете да влезете използвайки вашата регистрация във Facebook или Google. Приятно прекарване във форума. x

Здравейте, имаме вече Viber група на форума. Който иска може да заповяда в нея от този линк: https://tinyurl.com/rdfbgviber x


Кордон и Whistler 468 GXi - Инфо и видео
#1

С потребител си писахме по имейл и той ми каза следните неща за неговия Whistler 468 срещу Кордона:

Здравей,
близо до вкъщи започнаха често да снимат Кордона и направих няколко интересни клипчета с Whistler GT-468GXi, които ако искаш мога да ти пратя. Предполагам знаеш, FDSR-ът има и режим ### (включен филтър, но показва какво филтрира). Стигнах до няколко интересни изводи:
1) TFSR - ON; FDSR - ON - никаква детекция на кордона / Астрите на Х ги засича от много далеч;
2) TFSR - ON; FDSR - ### (един вид изключен FDSR) - или изобщо няма детекция, или е късна;
3) TFSR - OFF; FDSR - ### - така се движа, когато не знам къде е кордонът. Добра детекция, само един път FDSR-ът тръгна да я филтрира (от поне 30 обиколки), но впоследствие си изпищя. В случая, когато FDSR-ът я филтрира напълни скалата до 2 и започна да филтрира.
4) TFSR - OFF; FDSR - OFF - не се различава от 3), много фалшиви К;
5) TFSR - OFF; FDSR - ON - не показва какво филтрира FDSR, не се различава от 3), евентуално детекцията може да започне секунда по-късно, което е окей, защото я засича от бая далеч;

Засича на около 300 метра (в някои случаи повече, но е така скрита, че предполагам снима на максимум 90-100 от нея. Както си описал пълни малко по-бавно скалата, но при 468GXi май няма вариант за по-бързо пълнене. Изводът, който аз си правя е, че не FDSR-ът, а TFSR много агресивно я филтрира. Сложена е ниско на стъклото (малко над таблото) на вендузите. Абсолютно никаква детекция на ARH, дори и до нея.

Всичко е на последния firmware - 10C.

Поздрави и лек ден!


Видео:


Най-ранна детекция Whistler 468 - TFSR - OFF; FDSR - ###


Малко по-късна детекция Whistler 468 - TFSR - OFF; FDSR - ON


Whistler 468 - TFSR ON; FDSR ON - No detection

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори
#2

FDSR #### е включен филтър, като ON, но показва какво филтрира. Това пише в упътването.

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори
#3

Днес тези писаници по-горе бяха разбити.


3 пъти минавам с включен FDSR и изключен TFSR. Кордона беше филтиран и 3 пъти отначало до край.

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори
#4

В крайна сметка как е най добре да се ползва?
Отговори
#5

Както съм го написал долу в статията в "лични настройки":
https://daleksandrov.eu/2021/01/30/radar...hatleniya/

За мен това е най-добрият вариант.

Препоръчителните ми лични настройки:

Highway
Auto Quiet
Tone 3
TEST OFF
X ON
K ON
Ka OFF
LSID YES
.02-.09 Y
1.1-2.0 Y
2.0-3.0 Y
3.0-4.0 Y
LSR XR Y
VG-2 OFF
VOICE ON
POP ON
B SVR OFF
XK FLTR 0 или FLTR 1
Ka FLTR 0
LED BLNK
RMP FST
TFSR ON
FDSR OFF
GPS Y
GMT 2
DST N
CLOCK Y
ADIM:OFF
COMPAS N
VOICE N
AOSPD 0
SPD-V N
AQSPD 0
SPD-M 30 или 40
HSPD 0
ODO 0
ET 0: 0
RAD 600
D-RAD 800

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: / Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)