Влезте с акаунт от вашата социална мрежа

За да виждате всички раздели във форума Ви е нужна РЕГИСТРАЦИЯ ! Можете да влезете използвайки вашата регистрация във Facebook или Google. Приятно прекарване във форума. x

Здравейте, имаме вече Viber група на форума. Който иска може да заповяда в нея от този линк: https://tinyurl.com/rdfbgviber x

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

РАДАР ДЕТЕКТОР WHISTLER GT-438Xi
#11

(18-04-2022, 06:21 PM)DAleksandrov написа:  oxygen откри проблема на друго място първо и след това ми даде детектора да пробвам и аз. В предишните ми опити с ПРО 93 и 468 не съм имал проблем с TFSR, но или нещо е променено по самият Кордон, което ме съмнява или може би 438 има проблем. В момента нямам друг Whistler при мен. Когато включих Кобрата само Кордона хващаше. Там където съм спрял вратата не се хваща отпред на бензиностанцията. Минавал съм доста пъти с различни детектори и точно на това място няма смущения.

Споменах за 468 още преди година в темите:
Кордон и Whistler 468 GXi - Инфо и видео
Кордон и Whistler 468 GXi - Инфо и видео:
1) TFSR - ON; FDSR - ON - никаква детекция на кордона / Астрите на Х ги засича от много далеч;
3) TFSR - OFF; FDSR - ### - така се движа, когато не знам къде е кордонът. Добра детекция, само един път FDSR-ът тръгна да я филтрира (от поне 30 обиколки), но впоследствие си изпищя. В случая, когато FDSR-ът я филтрира напълни скалата до 2 и започна да филтрира.
Изводът, който аз си правя е, че не FDSR-ът, а TFSR много агресивно я филтрира.
Всичко е на ТОГАВА последния firmware - 10C.

Неидентифицирана тринога:
Както знаеш, положението при мен с Кордона е, че TFSR-ът ми го филтрира. 

Когато имам време ще тествам на новия firmware 11_A  Blush

ПС мога да ти го пратя
Кордон и Whistler 468 GXi - Инфо и видео 

Кордон и Whistler 468 GXi - Инфо и видео
Отговори
#12

Нещо не е както трябва с филтрите на Уистлъра. Отдавна се знае, но честно казано ако е мой не бих му имал доверие. Не се знае кога ще сработи и кога ще те издъни. Уистлъра завършва на R в серийния номер, понеже гледам, че има и на S.

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори
#13

Филтъра според мен е адаптивен. Може да направи страхотно засичане, но може и да го филтрира.
Моят опит с филтриране на Ботевградско при Пежо посока София също е на място с налични "фалшиви" К и Х
Същият Уислър с включен ТФСР е хващал кордон от достатъчно далече на Казичене про Стад посока от Хемус към Тракия
Отговори
#14

(18-04-2022, 07:04 PM)oxygen написа:  Филтъра според мен е адаптивен. Може да направи страхотно засичане, но може и да го филтрира.
Моят опит с филтриране на Ботевградско при Пежо посока София също е на място с налични "фалшиви" К и Х
Същият Уислър с включен ТФСР е хващал кордон от достатъчно далече на Казичене про Стад посока от Хемус към Тракия

На Ботевградско с моя не може да се кара  Smile
Иначе за филтрите, ако можеш поиграй си с комбинации 
между POP и TFSR и ако може сподели наблюдения.
Утре ще видя на каква буква ми завършва детектора.
Отговори
#15

POP е изключен досега.
Принципно рядко успявам да засека радар.
Отговори
#16

Днес се повъртях около един Корднон на околовръсното между ТЕЦ Люлин и Бриколаж
Някъде посредата на пътя на равното.
В един момент спрях в локалното преди него за експерименти с различни настройки (ПОП, ФДСР, ТФСР, Ка тесен или нормален)
По същество и TFSR и FDSR го филтрираха.
За успешна детекция филтрите трябва да са изключени.
Отговори
#17

И поредното седене пред кордон вчера. (статично спрял малко преди него)
При включен ПОП, ТФСР и ФДСР и Ка детектора започва да бипка след което може да мине във ФДСР
Въпросът е, че известява.
Оказва се, че различните настройки променят доста поведението като цяло (извън това което се очаква от дадената настройка)
Отговори
#18

Ка играе ли роля? Междудругото не съм карал с включен Ка и не знам как е. Има ли фалшиви на Ка? Принципно сканирането на Ка би забавило детектора при откриване на сигнал, все пак Ка банда е доста широк.

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори
#19

В тази конфигурация може да намери сигнал на Ка "фалшив"
но не знам дали наистина е Ка или е сбъркана детекция Smile
като покарам малко ще разбера
Отговори
#20

Днес явно е Кордонски ден.
въртях се половин час около един на шела на сливница (между Опълченска и К.Величков)
При включен TFSR и FDSR и POP го засича, започва с бипкане след което може да мине в режим FDSR.
Детекцията започнва като нормална К след което може да мине във ФДСР.
Стандартните неща филтрирани от ФДСР започват с двойно кратко бипкане след което тихо (само надпис)
Кордона си започва като К след което може да мине във тихо и надпис ФДСР
Та в момента или и двата филтъра трябва да са изключени или и ДВАТА включени.
Само при ТФСР го филтрира (с и без поп)
Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: / Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)