Влезте с акаунт от вашата социална мрежа

За да виждате всички раздели във форума Ви е нужна РЕГИСТРАЦИЯ ! Можете да влезете използвайки вашата регистрация във Facebook или Google. Приятно прекарване във форума. x

Здравейте, имаме вече Viber група на форума. Който иска може да заповяда в нея от този линк: https://tinyurl.com/rdfbgviber x

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на радар детектор - 2021
#1
Information 

Четете тук:

https://daleksandrov.eu/2021/06/19/izbor...tor-2021g/

Ако имате въпроси питайте смело   Smile

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори
#2

(19-06-2021, 08:58 PM)DAleksandrov написа:  Четете тук:

https://daleksandrov.eu/2021/06/19/izbor...tor-2021g/

Ако имате въпроси питайте смело   Smile

Здравейте,

Комплименти за добрата работата...

Пиша за да споделя моя опит с 2 от тестваните радар детектора.

От около 10г имам 9500ix, а от около 3г в колата на съпругата GT-468GXi. А преди 15г имах и SAVER май беше 212 (при него многократно съм намалял когато полицая посегне да включи TR-4 и SAVER сигнализира, винаги е било достатъчно за да не отнеса глоба). А със 9500ix ме глобиха(дистанционно) заради скоростта на този зад мен, който бях изпреварил малко преди това. Аз намалих преди радара, той не.

До сега никога не съм засичал лазерни радар, най-вероятно защото радар детекторите ми са вградени над огледалото където предното стъкло(heat-reflective glass.) не отразява радарния сигнал. По време на тестовете които правите къде са монтирани радар детекторите за да засичат едновременно лазерни и радарни устройства? Дайте идеи за монтаж.

Внимавайте с автоматичното запаметяване на фалшиви сигнали на 9500ix. Запаметява и стационарни камери (като фалшиви сигнали) когато не са маркирани като камери.
GT-468GXi има вкарани прекалено много измислени камери (за скорост, за видео-наблюдение и т.н). В градски услови беше умопомрачително. По моя молба съпорта ми прати файл който занулява базата данни. За съжаление форума не ми позволява да закача нито cdb нито рар архив.

п.п
Когато са монтирани в една кола, си пречат. Явно GT-468GXi излъчва сигнал на Ка банд.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Отговори
#3

Нормално е да си пречат. Не трябва да се използват 2 детектора едновременно освен ако не се тества нещо в дадения момент.
При тестовете детекторите са на средата на стъклото за оптимални резултати за лазерната и за радарната част. Когато е горе високо се засилва радарната част, но пък лазерната детекция спада много ( колкото и да е безмислено да ловиш лазерната с детектор).
Да и на мен ми пратиха празен файл за Whistlera. Някъде из форума трябва да има линк към файла. Много голям недостатък е да не можеш да спираш фиксираните известия по GPS.

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори
#4

Само за тест ги бях сложил, щях да пътувам от морето то Пампорово. Исках да ги сравня. Както като засичане така и като GPS данни. Защото поне за региона на Варна и Бургас, и 2та ползваха списъците с камерите за Igo от преди 10г, в които има много несъществуващи камери, празни кутии и камери за видео наблюдение.

Днес ъпдейтнах и 2та, да видя дали се е променило нещо (освен начина на изписване на режим City при 9500xi Cxk, преди беше само C). При GT-468GXi фърмуера мина от 0.9 на 1.1.

Потвърдих че моя е International по серийния номер, започва с 32 (въпреки че съм го купувал за такъв, и знам че US нямаха GPS базата данни за извън USA)

9500ix Classic (serial begins with 19,22,33,35) – US models
9500ix Classic (serial begins with 32,43,51,53) – International models
9500ix New (serial begins with 72,74) – US models


И едно въпросче относно ARH CAM-S и начина на използване. По ваши наблюдения изключват ли го като TR-4 и да го пускат избирателно, или си стои включен щом го разположат?
Отговори
#5

Полезна информация сте написали. Благодаря за нея. Относно ARH CAM-S1, щом бъде поставена работи постоянно в автоматичен режим и постоянно излъчва лазерен сигнал. Има и ръчен режим, но тук се поставя само на автоматичен.

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори
#6

Здравейте, бихте ли ми дали съвет, какъв радар детектор да си взема?
В предното стъкло на колата, имам нагреватели и сензори, които следят предната кола и сензор за дъжд. Това няма ли да смущава детектора?
Отговори
#7

Здравей. По-скоро нагревателите са проблема, не толкова сензорите. Сензорите са някъде около огледалото предполагам, но нагревателите са навсякъде. Като за начало провери дали някъде около огледалото няма място без нагреватели. Ако има такова място там трябва да поставиш детектора. Другият вариант е да се пробва с колко и дали намаля чувствителността стъклото. Трябва ти детектор за проба. Заставаш някъде където има слаб сигнал на К банд примерно. Вадиш детектора през страничното стъкло и гледаш силата с която свири. След това вкарваш детектора вътре пред челното стъкло и гледаш дали скалата ще намалее или ще спре засичането изобщо. Ако нямаш място без покритие и детектора му се намаля чувствителността от стъклото ти остава варианта за радар детектор с изнесена антена навън. Проблема е, че цените на тези детектори са високи и няма голям избор.
Иначе какъв детектор да си вземеш, много зависи какво искап да улавяш с него. За лазерната тринога без джамер не става, затова ти препоръчвам Cobra RAD 450. Добър вариант цена/качество. Засича добре полицейските Астри, руската тринога Cordon и филтъра за фалшиви сигнали е добър, може би най-добрият който съм пробвал до момента.

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори
#8

(07-05-2022, 01:27 PM)Miroslav_666 написа:  Здравейте, бихте ли ми дали съвет, какъв радар детектор да си взема?
В предното стъкло на колата, имам нагреватели и сензори, които следят предната кола и сензор за дъжд. Това няма ли да смущава детектора?
Ако имаш лазерни далекомери може да ти правят фалшиви сработвания на лазер при отразяващи повърхности отпред.
При мен реотаните не пречат много (имал съм кола без реотани която заглушава повече)
Най-важният въпрос може би е колко пари си готов да дадеш за детектор (започват от 200 до 2000 грубо)

И от кои радари искаш да се пазиш Smile
Отговори
#9

Като бюджет съм заделил около 500лв.
Търся радар детектор за К и Х банда и ще комбинирам с Waze.
Като цяло, колата се кара доста градско и много се чудя за нещо с GPS, но пък COBRA RAD 450 е с добър филтър и се колебая.
Много ми хвалят Stelth RG79HT, но съм малко скептичен.
Иначе погледнах предното стъкло и нагревателите са навсякъде, другата седмица ще взема назаем радар и ще направя тестове.
Отговори
#10

Принципно щом ще се кара градско Стелта не е лош избор защото има GPS. Друг е въпроса е, че определено не струва 500+лв. За мен показването на честотата е важно и затова предпочитам Кобрата.
Лошото е, че в момента няма никакви Кобри на пазара в БГ. Единственото което можеш да вземеш от днес за утре е Стелта. В Румъния се намират все още Кобри от модела RAD 450, но преди да пристъпиш към покупка задължително виж как влияе стъклото ти.

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: / Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)