Влезте с акаунт от вашата социална мрежа

За да виждате всички раздели във форума Ви е нужна РЕГИСТРАЦИЯ ! Можете да влезете използвайки вашата регистрация във Facebook или Google. Приятно прекарване във форума. x

Здравейте, имаме вече Viber група на форума. Който иска може да заповяда в нея от този линк: https://tinyurl.com/rdfbgviber x


[Въпрос] Как да се ориентираме в честотите?
#1

Здравейте,

Като нов собственик на детектор (Cobra RAD 450) се поинтересувах и попрочетох за бандовете. Към момента в България разбирам, че се ползват само X и K честотни диапазони.

Като детектора писне и изпише някоя честота, би било хубаво, ако знаем кои са конкретните честоти, за които се знае че са сигурно радари, и има ли такива, които като видим, можем да очакваме сигурна фалшива аларма?
Отговори
#2

При RAD 450 има 2 неща които е важно да знаеш. Първото е, че честотата не е като при другите детектори да се изписва цялата, а последната цифра е отрязана. При другите детектори примерно когато засечеш Кордона ще ти изпише 24.157, а при теб ще покаже само 24.15. Последната цифра я няма.
Реалните честоти на които снимат Астрите на Х банда са 10.53 и 10.52.
При Кордона 24.15 е ВИНАГИ ! Евентуално може някой път да изпише 24.16, но до сега не се е случвало поне при мен. Иначе с друг детектор Кордона работи в диапазона 24.153 до 24.162 в повечето пъти 24.157.

Второто важно нещо е, че при RAD 450 някой път показва честотата която се разминава с реалната на К банда. Важното е, че при Кордона винаги е точна и е 24.15 поне при Кобрата.

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори
#3

Днес два пъти, точно до мястото където паркирам до вкъщи, ми лови честота 24.15. Дълбоко се съмнявам да е Кордона защото го изписва когато съм в една малка уличка насочен към един строеж. Изглежда съвсем фалшив. Значи да разбирам, че има вероятност 24.15 / 24.16 все пак да е фалшив Smile
Отговори
#4

24.15 е много често срещан фалшив сигнал.

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори
#5

А, благодаря. Бях останал с грешно впечатление, че няма фалшиви на тая честота.
Отговори
#6

Има и то доста.

[Изображение: cobra-bar.png][Изображение: silverstone-sochi-bar.png][Изображение: waze-bar.png][Изображение: bmw-bar.jpg]

Отговори


Теми, които вероятно са свързани...
Тема: / Автор Отговори: Прегледи: Последна публикация

Отваряне на:


Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)