Радар Детектори Форум БГ

Пълна версия: Въпрос за настройка Whistler Pro 93GXI
В момента виждате орязана версия на нашия форум. Вижте пълната версия с подходящо форматиране.
Здравейте. Изчетох вашите подробни ревюта за въпросният детектор и от вчера съм собственик на такъв. Имам два въпроса по настройките. Как се запазват потребителски точки и как уреда известява за тях? По същият начин като за стационарни камери или не? И другият ми въпрос е за опцията за известяване при определено разстояние 400/600/800/1км. Това известяване за стационарните камери ли е или за засичане на сигнал,например от радар,тринога и тнт ? Благодаря предварително.
Ето това намерих като информация за въвеждането ръчно на точки:

Manual Entry
The unit will save a special location (i.e., a new red light
camera or even a “trap”) if you enter it manually. The unit will
store 1000 user locations.
NOTE: Manual entries must be approximately 100 meters
apart to prevent overlapping locations. To manually enter a
location, simply press and hold the POWER button and the
unit will announce “user point logged”. When detecting
this position, the unit will announce “caution” the next time
it approaches this location. Manual entries can be deleted
within a certain radius (selected in Option Select Mode).
Once a radius is selected (400, 600, 800, 1000) the data can be
deleted within the selected Radius or they all can be deleted
completely from memory.

Натискаш и задържаш бутона POWER и детектора ще извести с user point logged. 
А настройките за метрите за които питаш са само и единствено за стационарните камери и др. подобни от колко метра да те известява. 
Би трябвало тези настройки да важат и за ръчно въведените точки.

Поздрави  At
Благодаря. Пробвах така и стана. Само ще видя как известява. Поздрави.
Имам още един въпрос,който не е свързан с настройките на детектора. Някой ползва ли магнитна стойка за радара? Дали има някакви странични действия от нея? По чуждите форуми,категорично заявяват,че няма нищо вредно за устройството,но знам ли...
За устройството надали ще му стане нещо. По притеснително е дали магнита не би влиял на радио вълните които улавя. Но не съм вещ във физиката и не мога да кажа със сигурност.
По чужди форуми,твърдят,че за смущение не можело да става дума и бяха обяснили защо. Радиовълните били фотони,които нямали нито положителен,нито отрицателен заряд. Нещо такова. Даже някои нови модели на Escort излизали в комплект с магнитна стойка. Вчера монтирах една такава на таблото и много ми хареса как стои детектора на нея. Най вече,таблото сега зимата от парното на колата много се нагрява,което ме притеснява,ако детектора е на него. За момента тествах и не виждам минуси. Поздрави.
Ниско долу на таблото му се намаля много лазерната чувствителност. Имам даже клип в Ютюб канала как не иска да свири на лазерната докато съм го сложил на таблото.
Да,гледах ревюто. Стойката е тази от снимката и мисля,че височината е добра,но след като тествам по продължително ще пиша.[attachment=129]